УКРМ. Компенсація реактивної потужності

Компенсація реактивної потужності – УКРМ

Основними навантаженнями на підприємствах є освітлювальне та технологічне обладнання, тому для безпеки роботи електромережі необхідна установка компенсації реактивної потужності УКРМ. Споживання електроенергії особливо технологічного обладнання носить нелінійний характер, що пов'язано з особливістю роботи даних установок. Крім нелінійної і несиметричною роботи в мережі присутній досить значна частка реактивної потужності, що збільшує споживаний струм і викликає: перевантаження трансформаторів, додатковий нагрів проводів живлення, додаткові втрати електроенергії, значні втрати напруги. Пристрої компенсації реактивної потужності дозволяють підвищити якість мережі та зменшити витрати на оплату за електроенергію.
Найвигідніший варіант компенсації визначається в результаті порівняння вартості капіталовкладень в конденсаторні батареї і отриманого в результаті їх установки економічного ефекту.
Вартість конденсаторних батарей залежить від багатьох параметрів: встановлена ​​потужність, рівень напруги, кількість секцій, спосіб управління, рівень якості захисту.

Вибір місця компенсації

  1. централізована компенсація

Батарея підключається в голові мережі в районі силових трансформаторів і забезпечує компенсацію її загальної реактивної навантаження. Цей спосіб використовується, якщо потрібно лише розвантажити трансформатор і уникнути сплати штрафу за споживання значною індуктивної потужності.
  1. групова компенсація

Батарея встановлюється в голові ділянки мережі, обслуговуючого групу електро споживачів, вимагають компенсаці.Етот спосіб використовується в протяжних мережах, містять ділянки з різними режимами роботи електро споживачів.
  1. Індивідуальнакомпенсація

Батарея підключається безпосередньо до затискачів кожного індуктивного споживача (електродвигуни, індукційні печі). Цей спосіб рекомендується, коли потужність споживача значна по відношенню до заявленого максимуму навантаження. Економічний і технічний ефект при цьому максимальний, так як РМ виробляється в тому місці, де вона споживається і в такій кількості, скільки потрібно.

Вибір типу компенсації

  1. нерегульована (одноступенева) компенсація.

Конденсаторна батарея працює за принципом «все або нічого». Включення може бути ручним (рубильник або вимикач) або напівавтоматичним (за допомогою контактора, керуючого електродвигуном). Цей тип компенсації використовується, якщо РМ відносно невелика (< 15% потужності трансформатора), а графік навантаження рівний.
  1. Ступінчаста автоматично регульована компенсація.

Конденсаторна батарея набирається з окремих секцій з можливістю підключати (зазвичай автоматично) потрібне їх кількість. Така батарея встановлюється в голові мережі або на ділянці достатньої потужності і має можливість ступінчатого регулювання вироблюваної реактивної потужності. Включенням і вимиканням секцій управляє реле контролю РМ.

НАШІ ПРОПОЗИЦІЇ

Якщо вам необхідний комплексний і послідовний підхід для зменшення витрат пов'язаних з індуктивними навантаженнями, зверніться в нашу компанію. Ми маємо великий досвід розрахунку, виготовлення та встановлення пристроїв компенсації реактивної потужності для різних споживачів. Після проведення консультацій з нашими фахівцями, ви зможете без труднощів вибрати обладнання, підходяще для ваших потреб, і правильно його експлуатувати. Купити конденсаторну установку у нас ви можете після консультації з фахівцем.

Наші клієнти

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!