Пристрої захисту від перенапруги

Крім сплесків напруги пов'язаних з прямими влученнями блискавки існують також індуковані і комутаційні перенапруги, які також призводять до значних втрат. Уникнути витрат допоможе пристрій захисту від перенапруг (UZİP), а правильний їх вибір забезпечить надійність і безпеку електромережі.

Кидки напруги електромережі, викликані розрядами блискавки, досить часто призводять до псування,а іноді навіть руйнування побутової техніки, що тягне за собою досить значущі фінансові витрати.

Існує три типи пристроїв захисту від перенапруг:

1-й клас

Застосовується для захисту приладів від різкого стрибка напруги, викликаного прямими влученнями блискавки в лінію електропередач і систему захисту від блискавки. Забезпечують захист від найбільш небезпечних імпульсів формою 10/350 мкс і амплітудою від 25 до 100 кА. Найчастіше конструктивно являє собою розрядник, що призводить до такого явища як залишкову напругу близько 4-6 KB, для нейтралізації якого необхідно встановлювати наступне класи захисту.  

Встановлюється в місцях введення кабелю живлення в будівлю, наприклад, в водорозподільних пристроях або головних розподільних щитах і являє собою, як і наступні два типи пристроїв, модульний пристрій, монтується на DIN рейку.

Пристрій захисту від імпульсних перенапруг 1-го класу

2-й клас

Цей пристрій монтується після УЗИП першого класу і виконує захист електроспоживачів від комутаційних і індукованих перенапруг формою 8/20 мкс і амплітудою струму 15-25 кА, а також залишкової напруги від першого класу. Конструкція УЗИП другого класу може бути виконана як разрядником,так і варистором з відповідними параметрами. При проходженні хвилі через цей пристрій залишкову напругу становить 2.5 KB, що допустимо для ізоляції побутових розеток

         3 клас

Третій клас забезпечує захист від залишкових перенапруг. Такими пристроями захищають пристрої працює від мережі і містять в собі електроніку. УЗИП третього класу забезпечує захист від імпульсів 1.2/50 мкс і 8/20 мкс після пристроїв захисту від перенапруг другого класу.

Для повноцінного захисту електромережі від перенапруг потрібно застосовувати всі три типи пристроїв захисту від перенапруг встановлюючи між ними індуктивну розв'язку. Це забезпечить правильну черговість спрацьовування всіх класів УЗИП і надійний захист від перенапруг.

Типова схема підключення УЗИП

 

Пристрої захисту від імпульсних перенапруг слід вибирати виходячи з частоти розрядів блискавки в рік, для вашої місцевості і типу заземлення конкретно даного об'єкту.

типи заземлення

Встановлюючи пристрій захисту від перенапруг, ви гарантуєте собі надійну і безпечну роботу всіх електроприладів, встановлених у вас вдома.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!