Електромобіль — альтернатива двигуну внутрішнього згорання?

Все більшої популярності у світі набувають електромобілі. З однієї сторони це позитивна тенденція, так як електромобіль, як заявляють адепти електрокарів, не шкодить довкіллю, проте,.. пропоную подивитись на це під іншим кутом.

Для початку, заплющимо очі на те,  що виробництво автомобілів (транспорту взагалі) це складний процес в основному хімічної промисловості та металургії, які, як відомо, не зовсім лояльні до довкілля. Тим більше, що саме виробництво автомобілів значною мірою схоже, різниця в технології яка забезпечує рух, з ними і спробуємо розібратись.

По суті є 2 технології:  технологія перетворення енергії спалювання в поступальну енергію, та технології перетворення електричної енергії в обертальну. В природі в достатній кількості існує елемент – водень Н2, який можна застосовувати у цих двох технологіях, як джерело теплової енергії в двигунах внутрішнього згорання, переобладнавши на роботу з газом або в якості елемента хімічної реакції в результаті якої виробляється електроенергія. Тому пропоную порівняти електромобіль Nissan LEAF, бензиновий Toyota Yaris та водневий Toyota Mirai:

З точки зору економії – бензиновий автомобіль самий вигідний.

З точки зору екології, якщо припустити, що зарядка електромобілів буде здійснюватися тільки від сонячних електростанцій, то електромобіль завдасть менше шкоди довкіллю (хоча є сумніви стосовно цього, особливо якщо врахувати, що виробництво 1м2 сонячних панелей потребує по різним даним від 600 до 1000кВт*год електроенергії, до того це хімічне виробництво).

З точки зору глобального розвитку, то водень має гарні перспективи, якщо його використовувати не тільки для автомобільної промисловості, а замінити ним природній газ у енергетиці.

У будь якому випадку сьогодні не існує ідеальних технологій щоб могли забезпечити баланс екологія-безпека-комфорт і тому треба шукати щось нове, вдосконалюючи існуючі технології.

Заказать звонок
+
Жду звонка!